تولید محتوا

3 نکته مهم محتوای همیشه سبز!

محتوای همیشه سبز یا Evergreen Content

مجله آروند

عنوان هایی که برای محتوا انتخاب می‌ شوند، می‌ توانند تا مدت زیادی مرجعی برطرف کننده برای نیازهای کاربران باشند. این عناوین ممکن است پاسخی برای سوال هایی باشند که شاید هیچگاه تغییر نکنند. پس این مقالت در دسته مقالات سبز جای می‌ گیرد.

این نوع محتوا می‌ تواند مقاله، تصویر یا به صورت ویدئو باشد و برای بسیاری از مخاطبین ارزشمند است زیرا مفهوم آن به یک رخداد یا زمان خاصی نیست. اما باید بدانید که این محتوا چه ویژگی های باید داشته باشد تا نیاز مخاطب را برطرف کند.

محتوای همیشه سبز
محتوای همیشه سبز چیست؟

همانطور که گفتیم اصلی ترین ویژگی یک محتوای سبز این است که در هر زمان نیاز مخاطب را برآورده کند. در واقع محتوای سبز باید به نوعی همیشه بروز باشد و بروزرسانی شود. البته این را در نظر داشته باشید که به روزرسانی محتوا موضوع دیگری است که در سئو اهمیت زیادی دارد؛

همیشه باید محتوای همشیه سبز تهیه کنیم؟

در جواب این سوال باید گفت که در کنار تولید محتوای سبز باید به تولید محتوای فصلی هم فکر کرد؛ چون این نوع مقاله‌ ها می‌ توانند به رفع نیاز مخاطبان سایت شما کمک بسیاری کنند. به عبارت دیگر تولید محتوای ماندگار، کلید اصلی جلب رضایت مخطب است اما رمز همیشگی آن، تولید مقاله ‌های فصلی است.

به این نکته توجه داشته باشید که نیاز کاربران معمولاً در یک حالت خلاصه نمی‌ شود و تنوع زیادی دارد.

همیشه سبز بودن معیار داشتن کیفیت نیست!

در نظر داشته باشید که این موضوع ملاکی برای کیفیت محتوا دانست. محتوای سبز، قرار نیست همیشه نیاز مخاطب را رفع کند پس در نتیجه سبز بودن محتوا لزوما به معنی ارزشمند بودن آن نیست و البته برعکس این موضوع هم وجود دارد.

برای قدم اول شما باید به دنبال درک هدف کاربر از جستجو باشید؛ یعنی شما باید تشخیص دهید مخاطب تان به چه محتوایی نیاز دارد. سپس بر اساس این نیاز، بهترین جواب را به او بدهید.

در ادامه 3 روش به شما پیشنهاد می کنیم که بهترین محتوای همیشه سبز را ارائه دهید.

 شماره یک: انتخاب موضوع سبز

موضوع مقاله همیشه اولین چیزی است که مخاطب را به خواندن ادامه مقاله و محتوا ترغیب می کند. به عبارت دیگر، “عنوان مهم ترین ویژگی برای نگارش یک محتوای همیشه سبز است.

شماره دو: لینک سازی

تقویت صفحات با استفاده از لینک‌ سازی‌های داخلی و خارجی بهترین روش برای تازه بودن همیشگی محتوای شماست. دریافت لینک‌ های جدید به یک صفحه قدیمی باعت می شود ربات های گوگل بفهمند این صفحه همچنان ارزشمند است.

شماره سه: تازگی محتوا

به منظور این‌ که مقاله‌ ای ماندگار و کاربردی داشته باشیم، باید هر چند وقت یکبار با ویرایش و اضافه کردن بخش ‌های مختلفی مانند متن و تصویر، آن را همیشه سبز نگه داریم.

تفاوت محتوای سبز و محتوای همیشه سبز!

مهم‌ ترین تفاوت این دو محتوا، در عمر و ماندگاری شان است. محتوای همیشه سبز محتوایی است که همیشه ارزشمند باقی خواهد ماند. اما محتوای سبز مقالاتی هستند که تا مدت زیادی اما نه برای همیشه ارزشمند خواهند بود.

اما به این نکته توجه کنید که کیفیت و رضایت مخاطب را فدای سبز بودن همیشگی محتوا نکنید و محتوایی مناسب و کامل تهیه کنید.

سخن پایانی

تولید محتویا همیشه سبز راهی موثر داشتن ترافیک همیشگی برای وب سایت است ولی در نظر داشته باشید که باید محتوایی مناسب را برای این منظور انتخاب کنید. اگر تمام جوانب محتوا گذاری را با دقت و به درستی انجام دهید برای سئو سایتتان کار راحت تری را خواهید داشت و بازدهی مناسب تر در زمان بهتری دریافت می کنید.

شرکت فنی مهندسی آروند – ارائه دهنده خدمات سئو، دیجیتال مارکتینگ، طراحی و ساخت سایت و برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا